DOKTORA SONRASI POZİSYONLAR

Lütfen, BilMech öğretim üyelerinin çeşitli konularda doktora sonrası çalışanlarını aktif olarak işe aldıklarını unutmayın. Aday doktora sonrası adaylar, doktora sonrası burslar için 2216, 2218 ve 2232 TÜBİTAK programlarına başvurmalıdır. Mevcut araştırma projeleriyle ilgili doktora sonrası pozisyonlar için, lütfen ilgili öğretim üyesine başvurun.

FAKÜLTE POZİSYONLARI

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü, ek öğretim üyelerini işe alma sürecindedir ve bahar 2020 ve daha sonra başlamak için birden fazla pozisyon için adaylar arar. Başvurular Yardımcı Doçent'te, ayrıca Doçent veya Tam Profesörde orantılı deneyimler ve başarılara sahip adaylar için yapılabilir.

Bölüm, Akustik ve Gürültü Kontrolü, Hesaplamalı Mekanik, Tasarım, Dinamik ve Kontrol, İmalat, Mikroakışkanlar, Nanoteknoloji ve Triboloji konularında güçlü bir araştırma uzmanlığına ve bunların havacılık, otomotiv ve diğer sanayi sektörlerine uygulamalarına sahiptir. Yeni öğretim üyelerinin araştırmalarına ara vermeye ve ara vermeden devam etmelerini sağlayan en gelişmiş araştırma laboratuvarlarını ve ilgili tesisleri barındırır. Fakülte görevleri arasında yüksek lisans ve lisans düzeyinde öğretim, araştırma ve tezlerin denetlenmesi bulunmaktadır. Bölüm, makine mühendisliğinin tüm alanlarında geçmişe ve ilgiye sahip adayları dikkate alacaktır.